sobota, 31 sierpnia 2013

Bayer Monachium z Super Pucharem Europy!

Wczoraj w czeskiej Pradze na stadionie Eden Arena odbył się mecz o Superpuchar Europy. Na przeciw siebie stanęły zwycięzca Ligi Mistrzów czyli Bayern Monachium oraz tryumfator Ligi Europejskiej czyli Chelsea Londyn. Smaczku meczowi dodawał kolejny pojedynek Jose Mourinho z Josepem Guardiola. Panowie znają się z czasów gdy rywalizowali o najwyższe laury w Hiszpańskiej Primera Division. Mecz zakończył się wynikiem 2-2 (5-4 po karnych) dla Bayernu. Był to pierwszy superpuchar dla niemieckiej drużyny w historii.

Przebieg meczu:

Mecz od początku przebiegał po dyktando Bawarczyków, jednak to Chelsea Londyn pierwsza objęła prowadzenie za sprawą Fernando Torresa. Skromne prowadzenie Londyńczyków utrzymało się do końca pierwszej połowy. Na początku drugiej części spotkania wyrównał Franck Ribery. Najlepszy piłkarz europy zaskoczył Cecha precyzyjnym strzałem z przed pola karnego. Wynik remisowy utrzymał się do końca mimo tego, że w 85 minucie z boiska za druga żółta kartkę usunięty został Ramires. Faworytem dogrywki, która miała wyłonić zwycięzce był bez wątpienia Bayern grający z przewagą jednego zawodnika. Jednak to Chelsea objęła prowadzenie a stało się to dzięki błyskotliwej akcji Edena Hazarda. Młody Belg zbiegł ze skrzydła w pole karne gdzie po mimo asysty obrońców oddał strzał i całkowicie zaskoczył  źle ustawionego Manuel Neuera. Taki wynik mimo wielu prób Bayernu utrzymywał się do 120 minuty. Gdy wszyscy już myśleli, że Chelsea zdobędzie Superpuchar, Bayern przeprowadził ostatnia akcję. Po dośrodkowaniu  w polu karnym zimną krew zachował Javi Martinez i strzałem z bliskiej odległości uratował dla Monachijczyków remis. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne więc były rzuty karne. Do ostatniej serii obie drużyny pewnie wykonywały swoje jedenastki. W piątej serii do piłki podszedł Xherdan Shaquiri. Szwajcar pewnie wykonał karnego i teraz wszystko zależało do najmłodszego na boisku Romelu Lukaku. Były piłkarz Anderlechtu nie wytrzymał jednak presji i oddał bardzo lekki sygnalizowany strzał, który wybronił Manuel Neuer.