piątek, 6 września 2013

Eliminacje Mistrzostw Europy U-21!

Wczoraj odbyło się 12 spotkań eliminacji do Mistrzostw Europy U-21. W wielu reprezentacjach pojawili się młodzi zawodnicy, którzy stanowią ważne ogniwa swoich klubów. O to krótka relacja z najciekawszych spotkań.

Ciekawym spotkaniem był pojedynek Holandii ze Szkocją gdzie pomarańczowi wygrali 4-0 po bramkach strzelonych w drugiej części spotkania. Pierwsze trafienie dla Oranje zdobył w 52 minucie uznawany za spory talent Tonny Vilhena będący w wieku 18 lat podstawowym zawodnikiem Feyenoordu Rotterdam. Na 2-0 podwyższył w 69 minucie Luc Castaignos, były gracz Interu Mediolan obecnie grający w Twente. Trzecia bramka byłam dziełem Mika van der Hoorna - 21 letniego zawodnika Ajaxu Amsterdam. Wynik na 4-0 ustałił w 78 minucie piłkarz FC Zwolle Jesper Drost, który pojawił się na boisku 10 minut wcześniej w miejsce Kyle Ebecilo.

W innym bardzo ciekawym spotkaniu uznawana obecnie za najlepszą młodzieżówkę - Hiszpania pokonała reprezentacje Austrii 6-2. Dla Hiszpanów bramki zdobywali tylko zawodnicy Realu Madryt. Fantastyczne zawody okraszone czterema bramkami zaliczył włączony w obecnym sezonie do pierwszego składu Królewskich - Alvaro Morata. Po jednym trafieniu dołożyli Daniel Carvajal oraz Jese Rodriguez, którzy również w obecnym sezonie są zawodnikami pierwszego zespołu Wice-mistrza Hiszpanii. Dla Austriaków dwie bramki zdobył  zawodnik  SK Sturm Graz - Tobias Kainz.

Wysoko swoje spotkanie wygrała także reprezentacja Francji, która pokonała Kazachstan 5-0. Pierwszego gola dla Tricolores zdobył w 10 minucie Jordan Ferri. W 12 minucie na 2-0 podwyższył zawodnik Auxerre Paul-Georges Ntep de Madiba. W 17 minucie było już 3-0 dzięki trafieniu Anthonego Martiala z AS Monaco. Po przerwie czwarta bramkę zdobył Loïck Landre wprowadzony w miejsce Kurta Zoumy. Wynik spotkania w 69 minucie ustalił uznawany za wielki talent - 19 letni Yassine Benzia.

Spotkaniem na szczycie można nazwać mecz w którym reprezentacja Włoch uległa Belgom 1-3. Dla czerwony diabłów pierwszą bramkę zdobył w 19 minucie Bernard Malanda Adje. W 39 minucie wyrównał Cristian Battocchio. Wynik 1-1 utrzymał się do przerwy. Zaraz po zmianie stron bo w 47 minucie prowadzenie drużynie Belgów dał Thorgan Hazard - młodszy brat gwiazdy Chelsea Londyn - Edena Hazarda. Zwycięstwo przypieczętował w 90 minucie zawodnik francuskiego Monaco Yannick Ferreira Carrasco.

W pozostałych spotkaniach eliminacji Szwajcara pokonała Łotwę 2-0, Gruzja wygrała z Liechtensteinem 3-0, Litwa uległa Finlandii 0-1, Węgry rozgromiły Bośnię i Hercegowinę 4-1, Turcja rozbiła Maltę 4-0, Serbia pokonała Cypr 2-1, Anglia skromnie bo 1-0 wygrała z Mołdawią a Portugalia okazale wygrała z Norwegia 5-1.

W piątek zostanie rozegranych kolejnych sześc spotkań. Najciekawszym dla nas będzie rywalizacja niepokonanych dotąd Polaków ze Szwedami. Transmisja spotkania od 18:20 w TVP Sport. Zapraszamy!