sobota, 7 września 2013

Eliminacje Mistrzostw Świata 2014 - Wyniki meczów.

W piątek rozegrana została kolejna seria spotkań eliminacji do przyszłorocznego Mundialu w Brazylii. W 25 rozegranych meczach padło w sumie 79 bramek.

Na miano najciekawszego spotkania, które dostarczyło kibicom niesamowitych emocji zasłużył mecz pomiędzy Szwajcarią a Islandią zakończony wynikiem 4-4. Pierwsi prowadzenie objęli piłkarze Islandii za sprawą trafienia Johanna Berga Gudmundssona w 3 minucie. Na odpowiedź Szwajcarów kibicie czekali do 15 minuty. Wówczas wyrównującą bramkę zdobył piłkarz Juventusu Turyn - Stephan Lichtsteiner. Reprezentanci Szwajcarii szybko zauważyli swoją szansę i w 27 minucie wyszli na prowadzenie 2-1 po golu Fabiana Schära. Trzy minuty później było już 3-1 a drugie trafienie w meczu zaliczył Stephan Lichtsteiner. Wyniki do przerwy nie uległ zmianie. Po zmianie stron to Szwajcaria nadal była strona przeważająco co udowodniła w 54 minucie trafieniem Blerima Džemailego. Wielu kibiców Islandii w tym momencie pewnie już wyłączało telewizory widząc sytuację swoich piłkarzy, jednak jak wiadomo piłka lubi zaskakiwać. Islandczycy wcale się nie załamali a wręcz przeciwnie wstąpiły w nich nowe siły. W 56 minucie druga bramkę dla gości zdobył Kolbeinn Sigþórsson. To ewidentnie dodało skrzydeł Islandii a szczególnie jednemu jej graczowi, który rozgrywał kapitalne spotkanie. Mowa o strzelcu pierwszej bramki - Johannie Bergu Gudmundssonie, który najpierw w 68 minucie zdobył bramkę kontaktową a tuż przed końcowym gwizdkiem w 90 minucie dał remis swojej drużynie.

Dobry mecz obejrzeli także kibice na Allianz Arena gdzie reprezentacja Niemiec pewnie bo 3-0 pokonała swoich sąsiadów czyli reprezentacje Austrii. Bramki dla gospodarzy strzelali odpowiednio w 33 minucie Miroslav Klose w 51 minucie Toni Kross a w 88 minucie Thomas Müller.

Sporą niespodzianką zakończyło się spotkanie w Tallinie gdzie Estonia zremisowała 2-2 z Holandią. Gości na prowadzenie wyprowadził już w drugiej minucie skrzydłowy Bayernu Monachium - Arjen Robben. Następnie do głosu doszli gospodarze którzy za sprawą dwóch trafień Konstantina Vassiljeva wyszli na prowadzenie. Remis dla Holendrów uratował w 90 minucie niezawodny snajper Manchesteru United - Robin Van Persie.

Z drobnymi problemami swojego rywala pokonała reprezentacja Portugalii, która na wyjeździe pokonała Irlandię Północna 4-2. Na prowadzenie gości wyprowadził Brudno Alves dzięki bramce z 21 minuty. W 36 minucie do remisu doprowadził Gareth McAuley. Po zmianie stron Irlandczycy z Północy wyszli na prowadzenie dzięki trafieniu Jamie Warda. Jednak to nie był koniec emocji. W 68 minucie obudził się Cristiano Ronaldo, który doprowadził do remisu. Skrzydłowy Realu Madryt w 77 minucie wyprowadził swoją drużynę na ponowne prowadzenie. To nie koniec popisu portugalskie gwiazdy. W 83 minucie skompletował Hat-Tricka i zapewnił Portugalii 3 punkty.

To co dla Polaków najważniejsze wydarzyło się w Warszawie na Stadionie Narodowym gdzie Biało Czerwoni podejmowali reprezentacje Czarnogóry. mecz zakończył się remisem 1-1 co oznacza, że Polska na awans do przyszłorocznego mundialu ma jedynie matematyczne szansę. Bramkę dla reprezentacji Polski zdobył Robert Lewandowski, natomiast dla Czarnogóry gola zdobył Dejan Damjanović. Wyniki spotkania jest jednak kontrowersyjny ze względu na decyzję sędziego, który zamiast podyktować rzut karny odgwizdał spalonego. Polska do końca walczyła i udało jej się strzelić bramkę dająca prowadzanie jednak nie została ona uznana z powodu spalonego.