niedziela, 22 września 2013

The Citizens górą w derbach Manchesteru!

Dzisiaj w ramach 5 kolejki Barclays Premier League rozegrano 166 derby Manchesteru. Gospodarzem spotkania był Manchester City, który na Etihad Stadium pokonał Manchester United 4-1. Tak wysokie zwycięstwo jest efektem świetnej gry The Citizens, którzy pokazali dobrą grę zarówno w ofensywie jak i defensywie.

Przebieg Meczu:

Pierwszą bramkę dla Manchesteru City zdobył już w 16 minucie Sergio Aguero, który efektownym strzałem z woleja wykończył dobre podanie Aleksandara Kolarova. Wyniki 1-0 utrzymał się do 46 minuty kiedy to po rzucie rożnym piłkę w pojedynku główkowym wywalczył Alvaro Negredo. Strzał oddany przez Hiszpana trafił jeszcze na nogę Yaya Toure, który kolanem zmienił jej kierunek i całkowicie zmylił bramkarza Czerwonych Diabłów podwyższając na 2-0. Po przerwie wydawało się, że do głosu dojdzie w końcu zeszłoroczny mistrz Anglii. Każdy kto zakładał taki scenariusz musiał zmienić zdanie już w pierwszej minucie drugiej połowy kiedy gola na 3-0 zdobył Sergio Aguero. Druga bramka Argentyńczyka to również strzał z woleja. Tym razem świetnym dośrodkowaniem popisał się Alvaro Negredo, który zapisał na swoim koncie druga asystę. Trzecia stracona bramka całkowicie podcięła skrzydła Czerwonym Diabłom czego efektem był czwarty gol dla The Citizens autorstwa Samira Nasriego. Francuz świetnie znalazł się w polu karnym i pewnym strzałem z powietrza skierował do bramki piłkę dośrodkowaną przez Jesusa Navasa. Do końca meczu gospodarze starali się jeszcze zwiększyć rozmiary zwycięstwa jednak nie udało im się zdobyć kolejnych trafień. Mimo, że cały czas byli strona przeważającą to gracze Manchesteru United zdobyli w 87 minucie honorowe trafienie. Jego autorem był Wayne Rooney, który perfekcyjnym strzałem z rzutu wolnego pokonała Joe Harta ustalając wynik spotkania na 4-1.